Lütfen Bekleyiniz...

BİRİNCİ SINIFLARIN ÖNLÜK HEYECANI

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giyme Törenimize Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÇALIŞ, İl Emniyet Müdürü İbrahim KULULAR, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat BORLU ve Prof. Dr. Recai KILIÇ, Dekanımız Prof. Dr. Adnan ÖZTÜRK, Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah MARAŞ ile çok sayıda öğretim üyesi, öğrenci ve aileleri katıldı.

Törenin ilk konuşmasını Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah MARAŞ yaptı. Ardından Dekanımız Prof. Dr. Adnan ÖZTÜRK, konuşmasında; “Sevgili Öğrenciler; lütfen hocalarınıza, hastalarınıza, anne ve babalarınıza saygılı olun. İyi iletişim kurun. Sizin iyi bir diş hekimi olmanız yetmez. İletişiminizin iyi olması gerekir. Meslek sahibi olmak için, sınıf geçmek için değil, öğrenmek için çalışın” öğütlerinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında, Erciyes Üniversitesi’nin, Ankara, İstanbul ve İzmir dışında Anadolu’dan tek araştırma üniversitesi olduğunu belirtti ve öğrencilere şu şekilde seslendi:

“Sevgili öğrenciler, sizler bugün beyaz önlük giyeceksiniz. Beyaz önlük masumiyeti, saflığı, temizliği ifade eder. Hekimlik kutsal bir meslektir. Sizler kutsal bir mesleğe adım atmış bulunuyorsunuz. Bunun değerini de hem maddi, hem de manevi ileri de göreceksiniz. Benim sizden beklentim şudur. Kaliteli bir üniversitede ve kaliteli bir fakültede çok kaliteli öğretim üyelerinden çok önemli bilgiler alarak, çok iyi bir diş hekimi olacağınızı biliyorum. Bunda bir kaygım yok. Sizlerde kaygı duymayın. Sadece sizlerden ricam, vatanını, milletini seven, ailesine devamlı saygılı olan, vatansever bir birey olarak yetişmenizi istiyorum.”

Konuşmaların ardından, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında akademik başarı elde eden öğretim üyeleri ile dönem birincisi olan öğrencilere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Tören diş hekimliği eğitimine başlayan 114 öğrenciye, beyaz önlüklerinin giydirilmesinin ardından sona erdi.