HASTA BİLGİLENDİRME

HASTA BİLGİLENDİRME

Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında 2004 yılı nisan ayından beri hasta bakılmaktadır. Protetik problemi olan hastalar fakültemize muayene için başvurmalıdırlar. Hastalar ilk muayeneleri yapıldıktan sonra, yapılması gereken dental işlemler dosyalarına işlenir. Protetik tedavi dışındaki tedavileri biten hastalar kliniğimizde muayene edilir ve mevcut sıraya yazılırlar.

Sıraya alınan hasta sırası gelince sekreter tarafından aranır. Görevli hoca ve asistanlarca hasta hekimine yönlendirilir. Belirlenen hekim protezin yapımına başlar. Bölümümüz ihale ile belirleyerek çalışılan anlaşmalı özel bir laboratuar ile çalışmaktadır. Protezlerin laboratuar aşamalarından bu belirlenen laboratuar sorumludur.

Hasta yoğunluğu nedeniyle hastaların randevu sırasına alımı durdurulmuştur.

Acil Hastalar

Çene yüz protezi yapılması gereken hastalarda acil hasta grubuna girerler ve tedavilerine sıra bekletilmeksizin hemen başlanır. Temporomandibuler eklem problemi olan ve diş sıkma (bruksizm) şikayeti olan hastaların şikayetleri de acil olduğundan dolayı sıra bekletmeden tedavilerine başlanmaktadır. Bu hastalar detaylı olarak muayene edildikten sonra gerekli görüldüğü takdirde uygun olan splint ve ilaçlar ile tedavileri belirlenen diş hekimlerince yapılır.