Lütfen Bekleyiniz...

Erü Diş Hekimliği Fakültesi'ne En İyi Makale ve Poster Ödülü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, katıldıkları kongre ve yarışmalarda en iyi makale ve poster ödülüne layık görüldü.

ERÜ'den yapılan açıklamaya göre, 26-30 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da yapılan 4. Ağız, Çene Cerrahisi Birliği Derneği (AÇBİD) Uluslararası Kongresi'nde, Diş Hekimliği Fakültesi Arş. Gör. Ahmet Emin Demirbaş, Yrd. Doç. Dr. Osman Etöz, Arş. Gör. Hüseyin Akçay, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Sönmez ve Prof. Dr. Alper Alkan, 'Evaluation of intra-oral bone graft donor sites in terms of bone morphogenic protein-2: Anex-vivo studyon sheep jaws' konu başlıklı sunumlarıyla en iyi poster sunum ödülü aldılar.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 50. Yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen uluslararası katılımlı Yılın Makalesi yarışmasında da Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tancan Uysal, Arş. Gör. Ayça Üstdal, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Sönmez ve Prof. Dr. Figen Öztürk tarafından yürütülen 'Stimulation of Bone Formation by Dietory Boron in an Orthopedically Expanded Suture in Rabbits?Angle Orthod' adlı çalışma yılın en iyi ikinci makalesi seçildi.