Lütfen Bekleyiniz...

Diş Hekimliği Fakültesi 3. Dönem Mezunlarını Verdi

Kayseri Erciyes Üniversitesi 2011-2012 eğitim-öğretim yılı 3. dönem mezunlarını verdi.

Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen mezuniyet törenine AK Parti Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, Yaşar Karayel, İsmail Tamer, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Alper Alkan, Hayırsever Mehmet Tatar, İl Sağlık Müdürü Ahmet Öksüzkaya, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Alper Alkan, “Bu yıl hem 3. Dönem mezunlarını vermenin hem de 5. hizmet binamızın temel atma töreninin mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bizlerin planı artık Diş Hekimliği Fakültesini kampus haline getirmek. Mezun olan öğrencilerimiz sizlerde 5 yıl aranın ardından mezun olmanın gururunu yaşıyorsunuz. Hastalarınızın arasına bilginiz ve vicdanınız dışında hiçbir şey koymayınız” diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Fahrettin Keleştemur ise, “Erciyes Üniversitesi çok uzun tarihi olan bir üniversite değil ama çok hızlı gelişen bir üniversite. Bugün Anadolu’da ilk 4 üniversitesi bulunan bir şehir haline geldi. Erciyes Üniversitesi bilim ve alimler merkezi olmaya başlamıştır. Bugün binalarımızın yüzde 80’i hayırseverler tarafından yapıldı. Bu bakımdan kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
AK Parti Milletvekili İsmail Tamer de, “Bugün öğrencilerimizin mezuniyet töreninde birlikte olduk. Burada bulunan 35 pırıl pırıl öğrencimiz piyasa koşullarına adım atmış olacaklar. Kendilerine doktor olarak tavsiyem hastalarına şefkatli davransınlar. Hiçbir zaman parayı ön planda tutmadan hastalarınıza müdahale edin. Para her zaman 2. planda olsun. Zaten çalıştığınız zaman parada arkasından gelecektir. Bu fakültelerin yapılmasında desteği olan Mehmet Tatar ve ailesine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırsever Mehmet Tatar da, “Gözleri pırıl pırıl parlayan sevgili öğrenciler sizlere nasihatim, evlatlarınızı da kendiniz kadar güzel yetiştirmeniz olacaktır. Yaptığınız hayırseverlikte toplum planını her zaman önde tutun. 2002 yılında hastanemizin temellerini attığımız bazıları bunun gereksiz olduğunu söyledi. Biz onları dinlemeyerek işimizi alnımızın akıyla tamamladık. İhtiyaç yok denilen hastane şimdi talepleri karşılayabilmek için çalışıyor. Bunu görmek bizlere çok büyük mutluluk veriyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okul birincisi olan Neslihan Karagüle yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından mezun olan 35 öğrenciye diplomaları ve plaketleri verildi.