Lütfen Bekleyiniz...

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi´nden 12 Bin Ameliyat

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Alper Alkan, "Yeni fiziki alanların oluşturulmasıyla bu yılın ikinci yarısında fakültemize başvuran her hastaya hizmet verebileceğimizi müjdelemek istiyorum" dedi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan, "Yeni fiziki alanların oluşturulmasıyla bu yılın ikinci yarısında fakültemize başvuran her hastaya hizmet verebileceğimizi müjdelemek istiyorum" dedi.

Alkan, yaptığı açıklamada, bir süre önce Türkiye'deki diş hekimliği alanındaki ilk branş hastanesi olma özelliğini taşıyan Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi ile dental tomografi cihazının bulunduğu radyoloji birimini hizmete açan fakültelerinde, 2011 yılında 113 bin hastaya ayakta tedavi hizmeti verildiğini söyledi.

Son 10 yılda fakültelerinde lokal anesteziyle 11 bin, yataklı serviste genel anesteziyle 800 hastanın ameliyat edildiğini ifade eden Alkan, şunları kaydetti:

"Gurur duyarak söylemek isterim ki, kuruluşunun üzerinden henüz 8 yıl gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, bugün itibariyle ülkemizdeki en güzide ve tercih edilen diş hekimliği fakültelerinden birisiyiz. Herhangi bir üniversitenin veya fakültenin kurumsallaşması ve belli geleneklerinin oluşması için on yıllar hatta en az bir asır geçmesi gerektiğini biliyoruz. Fakültemiz bu bilinçle kurumsallaşma adına her türlü adımı sağlıklı ve süratli bir şekilde atmaktadır."

Alkan, bu başarının sırrının kurumsal aidiyet duygusunun öğrencisinden profesörüne, destek personelinden başhekimine kadar tüm çalışanlarda yerleşmiş olması olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Hastalarımız, öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz üzerinde sürekli memnuniyet anketleri yapıyoruz. Kişilerin taleplerini, şikayetlerini ve beklentilerini bilimsel verilerle ortaya çıkarıyor ve gerekeni yapıyoruz. Henüz başaramadığımız tek unsur, tedavi olmak amacıyla fakültemize başvuran hastalarımızın hepsine randevu verilememesidir. Ancak, unutulmamalıdır ki, sağlık hizmeti üretmek fakültelerin birinci önceliği değildir. Yine de, yeni fiziki alanların oluşturulmasıyla bu yılın ikinci yarısında fakültemize başvuran her hastaya hizmet verebileceğimizi müjdelemek istiyorum. Bununla birlikte, ulusal ve uluslararası alanda ses getirecek bilimsel projeler üzerinde de çalışıyoruz. Sürprizlerimiz bitmeyecek."