Lütfen Bekleyiniz...

Diş Hekimliği Fakültesi'nden Örnek Çalışma

Vedat Doğan - Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde şehit yakınlarının ve malul gazilerin diş tedavileri sıra beklemeden ücretsiz olarak yapılıyor.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 ay önce başlattıkları uygulamanın, başarıyla devam ettiğini ve bu süre içerisinde bin dolayında şehit yakını ve malul gazi ile birinci derecedeki yakınlarının diş tedavilerinin yapıldığını belirterek şunları söyledi:

"Kayseri'de bulunan 450 dolayındaki şehit yakını ve malul gazimizin her birine, kendilerine tahsis edilen diş hekiminin cep telefonlarını, ev telefonlarını ve diğer iletişim bilgilerini verdik. Her şehit yakını ile gazi ve birinci derecedeki yakınları dişle ilgili bir sorunu olduğunda sıra beklemeden kendisine tahsis edilen diş hekimini arayıp hastanemize geliyor. Şehit yakınları ve malul Gaziler bizim özel hastamız. Onlara çok özel hizmet sunuyoruz. Bekletmeden, sıra vermeden diş ile ilgili her türlü tedavi hizmetini özenle veriyoruz. Hastalarımızı diş hekimlerimize zimmetledik. 450 şehit yakını ve malul gazi ile birinci derecedeki yakınlarının toplam sayısı 2 bini buluyor."

Prof. Dr. Alper Alkan, uygulamanın bazı diş hekimliği fakülteleri için örnek olduğunu ve kendilerinden bu konuda bilgi istendiğini de ifade ederek, 'Bizim 6 ay önce başlattığımız bu çalışmanın bir benzerini bazı diş hekimliği fakülteleri de yakında başlatacak. Hizmet alanımızı biraz daha genişletip, Kıbrıs ve Kore gazilerine de benzer hizmeti vermek için çalışıyoruz' diye konuştu.

- ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ MEMNUN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz'da uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

Ali Yavuz, "Dernek üyelerimiz dişleriyle ilgili bir problem olduğunda Diş Hekimliği Fakültesi'nde kolayca tedavi imkanı buluyor. Uygulamadan hastaneye giden her üyemiz çok memnun. Şehit yakınlarının ve gazilerimizin unutulmaması, onlara değer verilmesi bizleri mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.