Lütfen Bekleyiniz...

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Hastaneleri'ne "Iso 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesi"

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastaneleri'ne Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ve Alman Akreditasyon Kurumlarınca ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesi verildi.

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastaneleri Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Yahya Orçun Zorba, yaptığı yazılı açıklamada, hastanelerinin Türkiye'nin en yeni ve en genç hastanelerinden olmasına rağmen çağdaş teknolojilerle donatıldığına dikkat çekti.

Verilen ISO 9001-2008 Kalite Belgesi'nin bunu kanıtladığını vurgulayan Zorba, şu bilgileri verdi:

"Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kurulduğu günden bu güne kadar kendisinden bekleneni en iyi şekilde yerine getirme gayreti ve sorumluluğu içinde hareket etmiştir. Fakültemiz, sunduğu sağlık hizmetlerinin yanı sıra eğitimde de kaliteye önem veriyor. Kalite yönetim sistemi çalışmaları, fakültemizin sunduğu hizmetlerin gerçekleştirilmesini sağlayan süreçlerle doğrudan ilişkilidir. Belirli bir hizmet ve eğitim kalitesine ulaşan ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi, son 6 aydır kalite belgesi alma çalışmalarına da hız vermişti. Türk Akreditasyon Kurumu ve Alman Akreditasyon Kurumlarınca yetkilendirilmiş bir kuruluş, fakültemizi denetleyerek, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesi verdi. "