HASTA BİLGİLENDİRME

HASTA BİLGİLENDİRME

İşlemlerinizin kolaylıkla yürütülebilmesi için lütfen aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

1- Anabilim dalımızda klinik ve radyolojik muayene işlemleri Hafta içi her gün 08.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

2- Kliniğimizde muayene işlemleri yaptıracak olan hastaların Fakültemizin hasta kabul birimine başvurup, kayıt yaptırmaları ve sıra numarası almaları gerekmektedir. Hastalarımız daha sonra, klinik girişinde bulunan ekrandan sıralarını takip etmekte, sırası geldiğinde içerde bulunan sekretere başvurmaktadır. Anabilim dalımızda klinik muayene ve radyolojik işlemler için hastalarımıza randevu verilmemekte (dental tomografi raporu hariç), hastalarımızın işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. İlk muayene kliniğimizde muayeneleri tamamlanan hastalarımızın tedavi planlamaları hekimler tarafından yapılıp gerekli bölümlere yönlendirilmektedirler.

3- 65 yaş üstü, engelli, özürlü, gazi ve şehitler (ve birinci derce yakınlarının) ile tıp fakültesinde (Konsültasyon için gönderilen) veya fakültemizin yataklı servisinde yatan hastalara öncelik tanınmaktadır.

4- Radyasyon zararlarından korunmak için, hamile olan veya hamilelik olasılığı bulunan hastaların doktorlarımızı ve radyaloji birimimizde çalışan görevlileri mutlaka uyarması gerekmektedir. Ayrıca refakatçilerin (12 yaş altı hastalarda bir refakatçi hariç) Radyoloji Kliniğine girmeleri yasaktır.

5- Röntgen çekimi öncesi hastamızın boyun ve kafa bölgesinde bulunan her türlü takılar (kolye, küpe, saç tokası,…vb) ve ağızda bulunan (takıp çıkarılabilen) her türlü protezlerin çıkartılması gerekmektedir.

6- İstenmeyen veya elde olmayan nedenlerden dolayı film kalitesi yetersiz olursa, tarafımızdan en kısa zamanda tekrar edilir.

7- Anabilim dalımız ile ilgili sorunlarınızı ve düşüncelerinizi yetkili kişilere bildirirseniz, mümkün olan en kısa sürede çözümleme gayreti içinde olduğumuzu biliniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLEĞİYLE
Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı