Lütfen Bekleyiniz...

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesinde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Sabancı Kültür Sitesi'ndeki mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, üniversitenin zor şartlardan bugünlere geldiğini söyledi.

ERÜ'nün şu an her türlü teknolojik imkana sahip olduğunu ifade eden Keleştemur, "Böyle bir üniversitede görevli olmaktan gurur duyuyorum. Diş hekimliği de üniversitemizin en hızlı gelişen fakültesi. Genç, dinamik bir kadroya sahip. Kısa süre içinde çok büyük başarılar elde ettiler. Fakültemiz hem bilgi üretiyor hem insan yetiştiriyor. Bugün burukluğun yanı sıra mezun olmanın sevincini yaşayan öğrencileri kutluyorum" diye konuştu. 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan ise mezuniyet heyecanı yaşayan öğrencilerini tebrik etti.

Üniversite olarak çeşitli projelere imza attıklarını belirten Alkan, "Planladıklarımızı gerçekleştirdik. Şimdi başka projelerimiz var. Bunlardan biri hem Türkiye'nin hem de dünyanın en büyük diş hekimliği müzesini oluşturmak. İnsanlık tarihi kadar eski olan diş ağrısı ve bu ağrıyı dindirmek için yapılan tedavi yöntemlerinde kullanılan gereçleri insanlığa sunmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş ise mezun olan öğrencilere mutlaka oda ile iletişime geçmeleri tavsiyesinde bulundu.

Konuşmaların ardından diş hekimi Halit Erkiletoğlu'nun eşliğinde 70 öğrenci diş hekimliği yemini etti.

Diplomalarını alan öğrenciler kep atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.