Lütfen Bekleyiniz...

Erü Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet Coşkusu

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Törende Kayseri'de Diş Hekimliği Müzesi oluşturulacağı açıklandı.

Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 5'inci dönem mezuniyet törenine ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi'nin evrensel konuma geldiğini söyledi.

DİŞ HEKİMLİĞİ MÜZESİ

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alkan ise, ilk branş hastanesini 2011'de kurduklarını ve 3 yıl içinde yoğun bir hasta sayısına ulaştıklarını ifade etti. Diş hekimliği müzesi oluşturma projeleri olduğunu belirten Prof. Dr. Alkan, "İnsanlık tarihi kadar eski olan diş ağrısı ve bu ağrıyı dindirmeye yönelik olarak yapılan tedavi yöntemleri ile cihaz ve gereçlerini bu müzede insanlığın beğenisine sunacağız" diye konuştu.

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş da, öğrencilere meslek hayatları boyunca hekimleri odası ile irtibat halinde olmalarını tavsiye etti. Konuşmaların ardından  70 öğrenci, diş hekimliği yeminini ettikten sonra diplomalarını aldı.