Lütfen Bekleyiniz...

Kayseri Erü Dişçilik Fakültesinde Mezuniyet Töreni

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, mezun olmanın heyecanını yaşadı.

Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 5. dönem mezuniyet törenine, ERÜ Rektörü Prof. Dr.Fahrettin Keleştemur, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi'nin evrensel bir hal aldığını söyledi. Keleştemur, Üniversitemizin yapmış olduğu ilkler vardır. Diş hekimliği çok hızlı gelişen fakültemizdir. Bilgi üretmek bakımından da sizleri kutluyorum. Diş hekimliği En çok proje üreten fakültelerimizden birisidir. BU da beni oldukça mutlu etmektedir. Çünkü temel bilgi olmadan klinik bilgiyi üzerine yerleştiremezsiniz. Bilgi üretmede, çok aşama kaydedildi. Bütün öğrenci ve hocalarımı tebrik ediyorum dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alkan ise, ilk branş hastanesini 2011'de kurduklarını ve 3 yıl içinde yoğun bir hasta sayısına ulaştıklarını ifade etti. Diş hekimliği müzesi oluşturma projelerinin olduğunu belirten Alkan, İnsanlık tarihi kadar eski olan diş ağrısı ve bu ağrıyı dindirmeye yönelik olarak yapılan tedavi yöntemleri ile cihaz ve gereçlerini bu müzede insanlığın beğenisine sunacağız. En büyük başarımız, özveriyle etiştirdiğimiz ve ülkemizin geleceği olan sizlersiniz. 5 yıllık ve oldukça zorlu bir eğitimin ardından hekimlik mesleğine adım atıyorsunuz. Elde ettiğiniz başarıdan dolayı sizleri ve sizlerde büyük emeği olan, maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak sizlere destek veren, daima yanınızda olan ailelerinizi, bilgi birikimlerini sizlerle paylaşan değerli öğretim elemanlarımızı kutluyorum diye konuştu. Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş da, öğrencilere meslek hayatları boyunca hekimleri odası ile irtibat halinde olmalarını tavsiye etti.Konuşmaların ardından mezuniyet coşkusu yaşayan 70 öğrenci, diş hekimliği yeminini ettikten sonra diplomalarını aldı.